Ogólnotematyczne forum internetowe! Gadajmy!

Ogólnotematyczne forum internetowe! Rozmawiaj z nami! Rozmowy o wszystkim i o niczym, poważne i na luzie.


  • Index
  •  » Nałogi
  •  » Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

#1 2018-08-24 08:21:09

muszka

Nowy użytkownik

Punktów :   

Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

Powiem wam szczerze, że czuję się już totalnie bezradna dlatego piszę do was i luczę, że mi pomozecie. Moja córka, nastolatka, jest uzależniona od narkotyków. Nie wiem, iedy zaczęła brać, nie wiem, kiedy to się stało tak głębokie, że w końcu potrafiła byćagresywna wobec mnie… A teraz boję się o nią coraz bardziej. Nic sobie nie robi z moich slow, nie bierze na poważnie moich ostrzeżeń. Już nawet groziłam ej, że ją wyrzucę, ale w życiu bym tego nie zrobiła. Potrzebuję pilnie pomocy…

Offline

 

#2 2018-08-24 12:09:09

SerCowa

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

To najgorsze, co mogła byś zrobić. I takie straszenie też nic nie pomoże, bo ona jest swiadoma tego, że Ty tego nie zrobisz. Musisz po prostu być konsekwentna, ale nie grozić jej wyrzuceniem z domu (choć jako 18-latka mogłaby sobie już spokojnie sama żyć i poradzić…), a po prostu skłonić ją do leczenia. Rozumiem, że dalej ją utrzymujesz? A gdzie w tym wszystkim jest ojciec?

Offline

 

#3 2018-08-24 15:58:32

muszka

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

Odszedł wiele kilka lat tem. Od jego pogrzebu ciężko było nam się obu pozbierać. I owszem, utrzymuję ją. Ona teraz chciała iść na studia, ale boję się ją gdzieś dalej puścić. Zresztą nie wiem, czy poradzi sobie nawet na maturze.

Offline

 

#4 2018-08-27 10:25:00

bociek

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

Współczuję sytuacji. Może właśnie w śmierci ojca jest klucz, że ona po prostu nie potrafi się odnaleźć w rzeczywistości? Słuchaj… To dość ciężka sprawa, nie będę ukrywać, dlatego jeśli szukasz pomocy, to najlepiej zabierz ją do jakiegoś ośrodka. Jest na przykład taki Terapie-uzaleznien.com.pl To specjaliści z zakresu różnych uzależnień, od alkoholu, przez narkotyki, dopalacze, po nadużywanie internetu. Tam na pewno jej pomogą.

Offline

 

#5 2018-08-27 12:20:42

muszka

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

To widzę, że w kujawsko-pomorsiem, trochę daleko od nas… Jaką mam pewnosć, że tam udzielą jej pomocy, jakiej ona potrzebuje?

Offline

 

#6 2018-08-27 15:45:33

SerCowa

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

Słyszałam o tym ośrodku i zgadzam się z kolegą, że tam mogą pomóc. To, co za nimi przemawia to to, ze oni mają naprawdę wiele doświadczeń z osobami chorymi. Tak jak kolega pisał, leczą z różnych nałogów. Przede wszystkim jednak, w przeciwieństwie do publicznych ośrodków robią to z głową. Ilość elektrolitów dobierana jest w zależności od potrzb konkretnego pacjenta. Kadra natomiast jest miła i wykwalifikowana.

Offline

 

#7 2018-08-28 08:55:11

likejordan

Użytkownik

Punktów :   

Re: Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

Jestem osobą, która się tam leczyła. Mogę Ci powiedzieć jedno – jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko wyszło z tego bagna, to tylko tam. Ja co prawda leczyłem się z lekomanii, ale rozmawiałem też z wieloma narkomanami, alkoholikami… wszyscy mieliśmy jedn ozdanie. Leczą tam naprawdę dobrze. Jeśli masz jaieś wątpliwości co do ich kompetencji, poczytaj sobie o ich kadrze http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/kadra Empatyczni, zdolni, ale przy tym wymagający, jeśli chodzi o pracę. Nie ma tam taryf ulgowych. Każdy musi ostro pracować, by zmienić siebie. Mi się udało, to i Twojej córce też się uda.

Offline

 
  • Index
  •  » Nałogi
  •  » Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plLeczenie kanałowe Warszawa domki letniskowe sobieszewo wodomierze wrocław