Ogólnotematyczne forum internetowe! Gadajmy!

Ogólnotematyczne forum internetowe! Rozmawiaj z nami! Rozmowy o wszystkim i o niczym, poważne i na luzie.


#1 2011-06-28 13:10:49

MarcinM

Użytkownik

Punktów :   

Praca czy studia

Cześć
Wiecie jak dzisiaj jest, bardzo ciężko o dobrą pracę. Dlatego też zastanawiam się, czy lepiej kontynuować studia magisterskie (inżyniera już mam). Szukam pracy w branży IT. Jeśli byłaby jakaś propozycja to bym się wahał, do końca studiów został mi rok, ale z drugiej strony opcja pracy.... Sam nie wiem.

Na zaoczne mógłbym się przenieść dopiero za rok, bo teraz nie ma równoległych zajęć prowadzonych ;/

Co radzicie?

Ostatnio edytowany przez MarcinM (2011-06-28 13:11:02)

Offline

 

#2 2011-06-29 12:29:10

patrick

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Ja bym się chyba zdecydował na podjęcie pracy. A studia można dokończyć później zaocznie

Fakt jest taki, że jeśli masz opcję pracy za godziwe pieniądze (więcej niż 1400zł) to nie powinieneś się zastanawiać. Doświadczenie jest teraz bardzo ważne.

Offline

 

#3 2011-07-06 15:48:55

Zuzanna

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Doświadczenie jest ważniejsze niż zdobyte wykształcenie. Tym bardziej, że wykształcenie to tylko sucha wiedza. Studenci w pracy nie potrafią sobie poradzić z najprostszymi zadaniami. Najlepszym rozwiązaniem jest studiowanie zaoczne i pracowanie. Wtedy jednocześnie zdobywasz doświadczenie oraz kończysz studia.

Offline

 

#4 2011-07-06 15:58:55

Monika

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Też uważam, że lepiej zdobyć doświadczenie, gdyż to głównie na nie patrzą pracodawcy. Najlepszą opcją dla Ciebie będzie równoczesne studiowanie i praca w interesującej Cię branży wtedy wykorzystasz to czego uczysz się na studiach w pracy.

Offline

 

#5 2011-07-07 09:39:51

zoosia

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Praca i studia to najlepsze rozwiązanie! Od 4 lat łączę pracę ze studiami i gorąco to polecam.

Offline

 

#6 2011-07-07 12:09:42

Zuzanna

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

zgadzam się z zoosią. pracowanie i studiowanie naprawdę się opłaca.

Offline

 

#7 2011-07-07 12:16:46

Martyna

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami. Praca + studia to najlepsza opcja! Sama studiuje i pracuje jednocześnie i choć czasem brakuje mi czasu na odpoczynek to zdecydowanie to polecam gdyż w przyszłości nieźle popłaca.

Offline

 

#8 2011-07-15 11:41:05

Eliza

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

popłaca, ojj tak!
odpoczywać będziemy po śmierci

Offline

 

#9 2011-07-18 13:02:04

patrick

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Różne są wersję. Pracować będziemy przez całe życie, dlaczego więc w czasie studiów nie odpoczywać? Ja tak jak już pisałem, mimo wszystko poszedłbym do pracy, zwłaszcza jeśli jest przyszłościowa

Offline

 

#10 2011-09-02 11:46:39

michau

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Też bym postawił na pracę i studia w trybie zaocznym. Jest to najrozsądniejsza opcja, zdecydowanie :] Rozwijasz się, a przy okazji zdobywasz papierek.

Offline

 

#11 2011-09-02 13:31:29

Eliza

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Tak, to prawda. Zresztą w dzisiejszych czasach tak naprawdę liczy się wieloletnie doświadczenie i bycie młodym

Offline

 

#12 2011-09-06 16:09:42

zbygniew

Administrator

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Dokładnie. Osoby pracujące na tym samym stanowisku mają różne wynagrodzenia, a ich wysokość zależy od stażu. Bywa to czasem frustrujące, ale z drugiej strony kiedyś to my będziemy doświadczeni i dostaniemy większą kasę

Offline

 

#13 2011-09-07 12:57:36

zoosia

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

tak to prawda. Zgadzam się z Waszymi wypowiedziami.

Offline

 

#14 2016-02-15 10:12:07

Lewiksa

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Praca, studia są dla ludzi którzy są mocno wdrożeni w kierunek. Krótko mówiąc szkoda czasu na studia, jeżeli później trafia się do pracy gdzie indziej. Trzeba wziąść pod uwagę fakt, że czas nie stoi w miejscu, a pieniądze to atrakcyjność w oczach potencjalnych partnerów, partnerek.

Offline

 

#15 2016-02-26 11:32:50

Zdrapaka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Praca czy studia

Pewnie, że praca. Studia to często strata czasu i pieniędzy - większość pracuję w innym zawodzie, a w dodatku na dyplom robiła pracę ze specjalizacji, która na nim nie widnieje. Niektóre uczelnie tak robią jak chcą upchać z dziennych do zaocznych bo przecież przyjeżdzać dla kilku osób nie warto, nie? A później szok i zaskoczenie pracodawcy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plLeczenie kanałowe Warszawa domki letniskowe sobieszewo wodomierze wrocław